Chirurg stomatolog w Jastrzębiu-Zdroju

Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych.

Chirurgia stomatologiczna w jamie ustnej to zawsze ostateczność. Najczęściej wykonywany zabieg chirurgiczny to ekstrakcja zęba stałego lub mlecznego. Ważne żeby chirurgia stomatologiczna wykonana była atraumatycznie tzn. tak żeby tkanki otaczające ząb zostały w jak najmniejszym stopniu zniszczone.

Zachowane wtedy zostaje podłoże protetyczne lub implantologiczne, Optymalnie po ekstrakcji powinno się do zębodołu założyć materiał kościotwórczy i ranę zaszyć. Koszt takiego zabiegu nie jest zbyt duży w stosunku do przyszłych korzyści. Skontakuj się z nami w celu poznania szczegółów dotyczących chirurgii stomatologicznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Narkoza w chirurgii stomatologicznej

Dla pacjentów, którzy nie mogą przezwyciężyć strachu przed leczeniem czy usuwaniem zębów oferujemy możliwość wykonania zabiegów w narkozie.

Chirurg stomatolog jest specjalistą, który jest w stanie wyleczyć szczególnie ciężkie dolegliwości w obrębie jamy ustnej – czyli zębów i dziąseł. Niestety, w wielu przypadkach nie jest możliwe np. zachowawcze wyleczenie zęba, co wymaga przeprowadzenia operacji.

 Chirurgia stomatologiczna Jastrzębie-Zdrój

Chirurgia stomatologiczna dotyczy przede wszystkim takich zabiegów, jak usuwanie zębów, leczenie nowotworów jamy ustnej, chirurgiczne wydłużenie korony, podniesienie dna zatoki, wszczepienie implantów, odbudowa kości.

Dlaczego warto zdecydować się na chirurgię stomatologiczną w Jastrzębiu-Zdroju? Zdajemy sobie sprawę, że zabieg chirurgiczny może rodzić pewne obawy, dlatego zapewniamy, że dbamy o skuteczność przeprowadzanych operacji. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w chirurgii stomatologicznej i podczas praktyki uporali się ze schorzeniami wymagającymi skomplikowanych działań.

 Chirurg stomatolog Jastrzębie-Zdrój

Oczywiście, pacjenci decydujący się na wykonanie zabiegu chrurgicznego bez narkozy nadal mogą skorzystać z różnego rodzaju znieczuleń. Specjalista dobierze odpowiedni specyfik, by usuwanie zęba lub inne działanie wiązało się z możliwie jak najmniejszym dyskomfortem.

Korzystanie z pomocy sprawdzonych specjalistów daje gwarancje bezpiecznego wykonania zabiegu i zapobiegnięcia ewentualnym powikłaniom. Chirurg stomatolog przede wszystkim jest w stanie dokonać profesjonalnej diagnozy, ponieważ to ona jest kluczowa do podjęcia dalszych działań.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w zakresie chirurgii stomatologicznej w Jastrzębiu-Zdroju – zapraszamy do kontaktu.