Botoks w Jastrzębiu-Zdroju

Toksyna botulinowa stosowana jest w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierną potliwość

Jest to silnie działająca naturalna toksyna powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia.

Toksyna botulinowa stosowana jest w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierną potliwości. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które mają wpływ jedynie na okolicę podania preparatu. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.

t

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.
t

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Podczas podawania odczuwa się niewielkie ukłucie podobne do ukłucia przez komara. Ze względu na komfort pacjenta można zastosować znieczulenie miejscowe preparatem znieczulającym (np. Emla).

Schemat terapii

Botox jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę.
Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. Zabieg trwa około 15-20 min.
Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.

Zalecenia pozabiegowe

N
  • W ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia.
  • Unikać masażu w miejscach wstrzyknięć.
  • W ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu).
  • Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

Wskazania, przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Wskazania

Zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy;

  • wokół oczu („kurze łapki”),
  • poprzeczne na czole,
  • pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”),
  • nadpotliwość pach,dłoni i stóp.

Objawy uboczne

  • ból w momencie iniekcji;
  • małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie;
  • zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych;
  • mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji;
  • nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust);
  • ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie).

Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona).

Stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:

  • aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna itp.)
  • aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
  • D-penicylamina (Cuprenil)
  • cyklosporyna
  • tubokuraryna, pankuronium, galamina
  • sukcynylocholina
  • linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn
  • miejscowe infekcje skóry
  • ciąża, okres laktacji

Botoks Jastrzębie-Zdrój

Kult młodości to zjawisko, które można obserwować już od wielu lat. W ludzkiej naturze leży pragnienie cieszenia się pięknym i nienagannym wyglądem. Jędrna skóra o promiennym blasku dodaje uroku i pewności siebie, poprawiając samopoczucie i pomagając w pozbyciu się dyskomfortu, który bardzo często pojawia się razem ze zmarszczkami. Nie ma niczego złego w subtelnym korygowaniu tego rodzaju zmian, które uwidaczniają się na twarzy z biegiem czasu. Ważne jednak, aby robić to, korzystając z profesjonalnej pomocy specjalistów. Jeśli są Państwo zainteresowani tego rodzaju usługami bazującymi na wykorzystaniu botoksu, nasz gabinet w Jastrzębiu-Zdroju z pewnością spełni wszelkie Państwa oczekiwania.

Cieszyć się młodym i promiennym wyglądem mimo upływu czasu

Toksyna botulinowa, zwana także botoksem, to wyjątkowo silna toksyna naturalna, która hamuje przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Efekt? Mięsień nie kurczy się i ulega wygładzeniu dokładnie tak, jak przykrywająca go skóra. Wszystkie znajdujące się na nim zmarszczki znikają niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Warto podkreślić, że choć ten opis może brzmieć nieco niepokojąco, nasi pacjenci nie powinni mieć najmniejszych powodów do obaw. W zabiegach mających na celu zniwelowanie widoczności zmarszczek mimicznych stosuje się niewielkie stężenia toksyny, które posiadają działanie skoncentrowane na wybranym obszarze. Dobrze jest mieć na uwadze to, że na ostateczny efekt przeprowadzonego zabiegu należy poczekać do siedmiu dni od momentu iniekcji. Z reguły utrzymuje się on od czterech do sześciu miesięcy. Nic nie stoi również na przeszkodzie ku temu, by po tym czasie powtórzyć całą procedurę, aby podtrzymać uzyskane rezultaty.

Botoks Jastrzębie-Zdrój – Profesjonalny zabieg w komfortowych warunkach

Czy wstrzykiwanie botoksu jest bolesne? Dla większości pacjentów – nie. Wszystko dlatego, że toksyna aplikowana jest przy pomocy jednorazowej strzykawki o bardzo cienkiej igle. Samo ukłucie przypomina nieco ukąszenie przez komara i pozostawia po sobie praktycznie niewidoczne ślady. Cały zabieg trwa maksymalnie dwadzieścia minut. W naszym gabinecie w Jastrzębiu-Zdroju botoks wykorzystujemy do pozbywania się zmarszczek położonych wokół oczu, na czole, a także między brwiami i w okolicy nosa i ust. To również element leczenia nadpotliwości. Choć jest to stosunkowo nieinwazyjny zabieg, powinny zrezygnować z niego kobiety w ciąży i matki karmiące, osoby cierpiące na choroby układu nerwowego oraz schorzenia autoimmunologiczne, a także pacjenci przyjmujący leki przeciwbólowe.