Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Jastrzębiu-Zdroju


Leczenie kanałowe wykonywane w tradycyjny sposób jest zabiegiem inwazyjnym, który wiąże się z wieloma możliwymi powikłaniami i dużą ilością wizyt u lekarza stomatologa. W naszym gabinecie w Jastrzębiu-Zdroju oferujemy Państwu leczenie kanałowe pod mikroskopem, które przede wszystkim pozwala skrócić czas leczenia oraz zwiększyć precyzję zabiegu. Wszystko to dzięki zastosowaniu specjalistycznego mikroskopu operacyjnego, który pozwala na znaczne powiększenie obrazu, dzięki czemu uwidocznione zostają korzenie i kanały korzeniowe.

Leczenie kanałowe Jastrzębie-Zdrój – mikroskop


Leczenie kanałowe pod mikroskopem zalecane jest w szczególności, gdy mają mu zostać poddane zęby po urazach, o nietypowej budowie, o nietypowym umiejscowieniu lub gdy zachodzi konieczność usunięcia ciał obcych z tkanki przyzębia. Na leczenie kanałowe pod mikroskopem warto zdecydować się również w przypadku zębów trzonowych, których położenie znacznie utrudnia precyzyjne wykonywanie ruchów mających na celu oczyszczanie czy uzupełnianie zęba. Niemniej jednak każdego pacjenta, który chciałby ograniczyć liczbę wizyt w gabinecie podczas leczenia kanałowego, zachować większą higienę, a także zaoszczędzić pieniądze serdecznie zapraszamy. 

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem w Jastrzębiu-Zdroju?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Jastrzębiu -Zdroju to zabieg bezbolesny, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Nad głową pacjenta znajduje się mikroskop, dzięki któremu lekarz zyskuje lepszy pogląd na leczony ząb, jego korzenie czy tkanki. Pacjent pozostaje w pozycji leżącej, tak jak podczas wykonywania tradycyjnych zabiegów dentystycznych, co znacznie ułatwia pracę lekarzowi. Co istotne, obecność mikroskopu nie jest dla pacjentów niekomfortowa oraz nie ogranicza ruchów lekarza wykonującego zabieg czy asystenta stomatologicznego. Wręcz przeciwnie, dzięki niemu zyskują Państwo pewność, że leczenie prowadzone jest w bardzo precyzyjny sposób, a lekarz ma dostęp nawet do niewidocznych dla oka elementów tkanki zęba czy korzeni. Pacjenci cenią sobie przede wszystkim fakt, iż w wielu przypadkach leczenie kanałowe z zastosowaniem mikroskopu może zostać zakończone już po pierwszej wizycie w gabinecie. Dla porównania leczenie kanałowe tradycyjną metodą wymaga około 3-5 wizyt w gabinecie stomatologicznym. Czas trwania leczenia uzależniony jest jednak od konkretnego przypadku. Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia terminu wizyty. Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Jastrzębiu-Zdroju wykonywane jest przez profesjonalistów, dzięki czemu pacjent czuje się bezpiecznie i wychodzi z gabinetu zadowolony.