Leczenie nadpotliwości

Jak sobie z nią radzić? Jak pozbyć się nadpotliwości?

Informacje ogólne

Nadmierna potliwość

Nadmierna potliwość w okolicy pach, dłoni czy stóp jest bardzo krępującą dolegliwością. Wywołuje nie tylko dyskomfort podczas wykonywania wielu codziennych zajęć, ale też pewne poczucie wstydu przy kontaktach zawodowych lub towarzyskich. W większości przypadków nawet najlepsze antyperspiranty nie są w stanie poradzić sobie z nadmiernym poceniem – jest to problem, z którym najlepiej zgłosić się do lekarza, bowiem może okazać się, że jest objawem poważniejszej choroby. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na leczenie nadpotliwości, do których należą m.in. zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Jak wygląda leczenie nadpotliwości?

Rozpoznanie nadpotliwości najczęściej opiera się na wynikach testu Minora (próby jodowo-skrobiowej). Miejsca narażone na wzmożoną potliwość smaruje się jodyną i posypuje skrobią. Jeśli ulegną one ściemnieniu, nadpotliwość zostaje potwierdzona. Test Minora wykonuje się także przed rozpoczęciem zabiegu z użyciem toksyny botulinowej. Botoks wykorzystuje się w medycynie od ponad 20 lat i przynosi on bardzo dobre rezultaty nie tylko w odmładzaniu twarzy, lecz także leczeniu nadpotliwości. Preparat ten wstrzykuje się cienką igłą pod skórę, nie przynosząc pacjentowi praktycznie żadnego bólu.

Efekty leczenia nadpotliwości

Rezultaty leczenia odczuwalne już po pierwszym zabiegu. Skuteczne zahamowanie procesu nadmiernego pocenia. Zablokowanie wydzielania potu na okres 6 miesięcy w przypadku zastosowania botoksu.